Akce

Kalendář závodů - Jesenický šnek MTB

30.3.2010


 

Jesenický šnek MTB
JŠ MTB
2.5. O pohár Ludvíkova Ludvíkov i dětské kat. od nejmenších
8.5. Rychlebská 30 MTB Javorník
23.5. MTB na Kubitárně Skály i dětské kat. od nejmenších
29.5. VC Lázně Velké Losiny Velké Losiny i dětské kat. od nejmenších
26.6. MTB Grudynia Wielka Grudynia Wielka (Polsko)
5.7. 3x Příčná Zlaté Hory i dětské kat. od nejmenších
10.7. XC Štědrákova Lhota Štědrákova Lhota i dětské kat. od nejmenších
1.8. Zlatohorská časovka Zlaté Hory
15.8. O cenu Rapotína Rapotín i dětské kat. od nejmenších
28.8 Rallye Horák Písečná
29.8. Rallye Horák Junior Písečná i dětské kat. od nejmenších
Závod v Ludvíkově se letos jede potřetí. Jde o ryzí MTB-kopcovitý terén, prudké sjezdy. Převody tu využijete v celém možném rozsahu, brzdové kotouče se rozpálí do červena.
Rychlebská 30 MTB, to je kapitola sama pro sebe. Závod se jezdí snad od nepaměti. Skvělá jezdivá trať, s výšlapem k rozhledně na Borůvkové hoře láká. Společně s perfektní práci pořadatelů to vše dohromady dává opravdový svátek horské cyklistiky na Jesenicku, který si málokdo z místních nechá ujít. Je to hold tradice, loni tu padl rekord – 195 odvážných na startu. Tak letos aspoň 5 navíc, přijedete?
Tam kde se v zimě prohánějí běžkaři, tam v létě řádí „bajkeři“. Lyžařské tratě ve Skalách na Kubitárně skýtají perfektní zázemí pro vyznavače širokých plášťů. Naprosto pravověrné Cross-country bez milimetru asfaltu, za to s nádhernými lesními pěšinkami.
VC lázní Velkých Losin bude velkou událostí! Zakusíme terény, na kterých se jezdil i Český pohár XC a MČR. Jde o první ze tří závodů, který kromě do JŠ patří i do Šumperského poháru MTB, takže se sejdou „bajkeři“ z široka daleka a poměří své síly.
Do Polska do Grudynie Wielke je to od nás z Jeseníků coby kamenem dohodil. Hranice se překonávají i na poli sportovním, a tak je tu první polský závod. Zatím je to tak trochu neznámá, ale kdo se o nic nepokusil, nic nedokázal. Polští závodníci na JŠ jezdí už řadu let, tak je na čase jim to (v dobrém) oplatit.
Jediným maratónem v kalendáři je 3xPříčná. Název hovoří jasně, jede se třikrát na Příčný vrch (974 m.n.m), pokaždé ovšem jinou cestou. Když oprášíte matematiku a odečtete si výšku místa startu ze Zlatých Hor (410 m), to vynásobíte třemi, dostanete zajímavé číslo. To vše na 52 km. Opravdová výzva.
XC ve Štědrákově Lhotě je nový podnik. Nahrazuje loňského Temenického Klapušáka, který byl víc než podařený. Podle všeho by nový závod měl být ještě více hravější než ten původní. Opět společně se Šumperským pohárem, takže možnost pro případné „odvety“.
Časovek horských kol se moc nejezdí. V JŠ ale jednu máme. Z centra Zlatých Hor je to sice na vrchol Biskupské kupy jen 6,5 km, rekord trati je však 24:08. Zdá se vám to hodně? Zkuste si to na vlastní kůži.
O cenu Rapotína. Jeden z nejpěknějších závodů. Tři 9km dlouhé okruhy s pěkně prudkým stoupáním a zatraceně rychlým sjezdem. V horkém parném létě je zázemí závodu u koupaliště, čehož se hojně využívá. Pro Šumperský pohár navíc mistrovský závod, takže kdo nepojede „rapák“, jako by nebyl.
Poslední prázdninový víkend se už stává tradičním pro závody v Písečné. Hlavní kategorie jedou v sobotu. Muži 32 km a ženy 16km. Dostaneme se až na Rejvíz a k rozhledně na Zlatém Chlumu. Pouze v Písečné se dětské kategorie jedou samostatně až druhý den v neděli. Děti tak budou hlavní hvězdy celého dne. Loni jich startovalo skoro 70 a k vidění byly i velké souboje a emoce.
Více o regionální cyklistické soutěži Jeseníků najdete na jesenickysnek.com, kde naleznete i propozice k jednotlivým závodům.
 

Reklamní plocha pro naše partnery

aaa aaa