ValMez
CEP

ČP MTB XCO v Brně - David Vašut si veze zlato !!!

30. 08. 2020
Poslední díl letošního ČP v olympijském MTB XC, se konal v Brně, na trati loňského mistrovství evropy. Díky dostupné vzdálenosti pro náš tým, jsme si trať týden předem najeli a na závody se vydali s ambicemi na co nejlepší výsledky. V sobotu startovali starší kategorie a pro juniory byl tento závod dokonce světovým pohárem. Naše barvy v této světové konkurenci reprezentovali Kája Šidlík a Kuba Žurek. Oba si vedli opravdu dobře a nebýt nadpozemského výkonu Lillelunda Tobiase z Dánska, který všem ujel o parník, bylo by jejich působení v závodě určitě delší. V kadetech se představil pouze Mates Grygar, když náš druhý zástupce Adam Světlík, pro zranění z tréninku, nemohl do závodu nastoupit. Maty se posunul v pořadí o 12. míst dopředu, což je určitě parádní počin v této vlčáky nabité kategorii. Poslední se v sobotu na start postavila Adélka Pernická, která doplatila na nevhodný start své kategorie hned za juniorkami, které byly kadetkami brzy dojety a v technických pasážích je výrazně brzdily. Přesto Adélka zabojovala a i přes zranění kotníku, brala pěkné 9.místo. V neděli ráno žáci absolvovali technické disciplíny, kde prokázali, jak mají své kolo v ruce. Ve stejném čase se vydali na trať naši mladší závodníci, kteří využili blízkosti Brna a přijeli si vyzkoušet vrcholnou cyklistickou akci. Byla to výborná zkušenost pro Adinu, Barču, Sofču, Verču, Vikiho, Ríšu a Honzu, který si s pohárovou tratí poradil nejlépe, když proťal cílovou pásku na 9.místě. V mladších žácích si Tom Pospíšil trochu smolně dojel až pro 59. místo. Závodní víkend s námi absolvovala Kačka Seidlová z Edie teamu, která si v kategorii ml. žaček dojela po krásném souboji pro 3.místo, což si zasluhuje uznání a naši gratulaci. Poslední závod celého víkendu absolvovali starší žáci, kde naše barvy reprezentovali Dejv Vašut, Kuba Svitáka a Kája Štelc. Kuba si ve spurtu dojel pro 28. a Kája 71.místo. Rčení "to nejlepší na konec", naplnil Dejv, když si suverénně dojel pro vítězství !!!! Všem závodníků děkujeme za reprezentaci klubu a krásné sportovní zážitky.