Novinky

duben 2009 Článek v Jalovci

18.2.2010

 

BIKE PRO RACING
-
V roce 2007 vzniklo občanské sdružení BIKE PRO RACING o.s. jehož cílem je podporovat mladé sportovce - v zimním období lyžaře a v letním cyklisty. Již v roce 2008 dosáhli naši členové mnoha úspěchů jak ve sjezdovém lyžování tak na soutěžích horských kol. O těchto úspěších jsme vás zatím  neinformovali,  a chceme to napravit v letošním roce. V těchto dnech,  a počasí nám opravdu přeje, jsme zahájili sezonu horské cyklistiky. Plánujeme zúčastnit se všech závodů seriálu „Valašského poháru MTB – XC“ a „Poháru Drahanské vrchoviny“.
 
SOUSTŘEDĚNÍ MLADÝCH BAJKERŮ
 
Lyžařská chata ve Veřovicích se stala ve dnech 8. - 12. dubna domovem 12 dětí – mladých bajkerů ve věku od 8 do 18 let a jejich trenéra Ládi Pandora. Pět dnů trénovali a zdolávali místní nelehké terény a najezdili asi 200 km.  Velký Javorník zdolali hned dvakrát.
Treningy na kolech byly po celou dobu soustředění natáčeny kamerou a večer analyzovány, hledaly se chyby a možnosti zlepšení. Děti se během těchto dnů také seznamovaly s údržbou a péči o své kolo a v praxi si vyzkoušely i opravu defektu.
Ve volných chvílích soutěžili v dovednostech jízdy na kole, v tenise,
relaxovali na krytém bazénu a měli čas i na dětské hry. Opět se potvrdilo, že děti jsou k neutahání. Počasí bylo letní a tak se každý večer rozhořel oheň na kterém se opékaly špekáčky nebo se při kytaře zpívalo. Vznikla dokonce i týmová hymna. Tu můžete slyšet na
vlastní uši    na prvním závodě „Valašského poháru MTB - XC“ 1.května 2009 ve Val. Meziříčí – Hrachovci.
Poděkování za skvělý průběh celého soustředění patří trenéru Láďovi Plandorovi a několika rodičům, kteří pomohli zajistit bezpečnost dětí při trenigových jízdách.
 
 

Reklamní plocha pro naše partnery

aaa aaa