MČR MTB XCO Stupno 2022 | BIKE PRO RACING

ValMez
CEP

MČR MTB XCO Stupno 2022

25. 08. 2022
Na letošní MČR jsme odjížděli ve skupině 18-ti závodníků. Všichni byli dobře připraveni a zdravě natěšeni na vrchol sezóny. Ubytování nás čekalo stejně jako na předchozím soustředění kouzelné. Takřka na konci světa, u řeky a znovu bez signálu :-) . Co víc si přát.
Trať závodu předcházela výborná pověst a my se těšili, až si tento bikerský skvost budeme moct projet. A byla to pravda...
A teď už k samotným závodům. První závodní den se jely štafety, kde jsme postavili v kategorií žáků sestavu Kuba Křupala, Ríša Dresler, Kika Křupalová a hostující Eliška Drongová. Pro všechny to byla první zkušenot se štafetou na MČR a zhostili se této výzvy parádně. Po velikém boji dovezli naše barvy na 14.místě. V sobotu a neděli se na start postavily všechny kategorie k hlavním závodům v XCO. Z našich závodníků si nejlépe vedla Adélka Pernická, která se tímto závodem vrátila po zranění a návrat to byl náramný, protože vybojovala v kategorii juniorek 3. místo. Úspěch podtrhuje fakt, že je v této kategorii prvním rokem. Stejně dobře si vedl Dejv Vašut, který celý závod sváděl souboj o 3.místo, které mu v závěrečné rovince sebral závodník z jiné kategorie, který mu ve spurtu vjel do cesty. Bylo z toho velmi smolné 4.místo v kadetech. V kategorii juniorů si zajel pro velmi kvalitní 13.místo Mates Grygar, pro kterého to je velká vzpruha do další práce, protože stejně jako Adélka je v kategorii prvním rokem. Nejen těmto, ale i ostatním závodníkům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci klubu. Většina si zajela své sezónní maximum.
V sobotu si zazávodili i trenéři a jak jinak - vedli si na výbornou :-).