Novinky

vyjde v Jalovci

20.9.2010

Bike Pro Racing sklízí úspěchy

Cyklistická sezóna se pomalu a jistě chýlí ke konci a probíhají i závěrečná kola jednotlivých seriálů závodů MTB. Členové oddílu Bike pro racing měli rozjeto několik seriálů a v uplynulých dnech  byly ukončeny další tři.

28.8.2010 proběhl poslední závod Euro Silesia Cup MTB v Polsku. Tohoto seriálu se účastnily naše mladší žačky a v celkovém hodnocení vybojovaly kovy nejcennější: Tereza Tvarůžková 1. místo a Denisa Knapková 3. místo.

Závod o pohár Drahanské vrchoviny se dojížděl 4.9.2010 v Bukové  jako v pořadí desátý závod tohoto seriálu MTB XC. Z našich bikerů se v celkovém hodnocení umístili nejlépe tito borci:
V kategorii předžačky obsadila 1. místo Veronika Hemanová
Předáci : 2. místo Robert Dresler, 3. místo Maxim Müller
Mladší žáci: 1. místo Michael Zeťák, 2. místo Ondřej Herman
Mladší žačky: 4. místo Denisa Knapková
Starší žačky: 3. místo Edita Knapková

O den později 5.9.2010 se uskutečnil závěrečný závod seriálu Beskydského poháru
ve Frýdlantu nad Ostravicí u chaty pod Ondřejníkem. V celkovém hodnocení se na prvním místě v kategorii předžaček umístila naše „malá –velká“  naděje Veronika Hermanová. V mladších žácích obsadil Michael Zeťák  2. a Ondra Herman pěkné 6. místo.

V rámci udržování kondice a poměření sil se staršími cyklistickými kolegy se někteří naši bikeři zúčastnili i závodů určených pro dospělé a rovněž byli při tom, když se 4.9.2010 slavnostně otevírala cyklostezka Bečva .
3. září si  Barbora Nováková, Kryštof Solař a Michael Zeťák zajeli  Valašský Krpál, závod ze Vsetína na Vsacký Cáb a vzhledem k tomu, že byli nejmladšími účastníky si zaslouží pochvalu i obdiv.
V sobotu 11. září se uskutečnil MTB Maratón „Valašský král“ v Huslenkách. Tady nám startovali dva závodníci - Denisa Knapková a Michael Zeťák – oba mladší žáci. V tomto maratonu byla nejnižší kategorie kadetů, kam byli naši borci zařazeni. Denisa Knapková, přestože byla nejmladším účastníkem závodu   obsadila 2. místo a Michael Zeťák 9. místo.

Všem vítězům i těm, kteří nejsou líní sednout na kolo a šlápnout do pedálu blahopřejeme.